СПЕЦПРОЄКТИ
Минув рік повномасштабної війни. Починаючи з 24 лютого 2022 року, життя кожного українця змінилося. Ворог планував швидко захопити Україну, але зустрівся з шаленим опором її громадян. Уся нація згуртувалася заради єдиної мети Перемоги
Сортуй красу
Проблеми екології стають дедалі гострішими в Україні та світі. Тому дуже важливо правильно сортувати та утилізувати використане паковання.

У спільному спецпроєкті Gazeta.ua та L’Oréal Україна розкажемо про екологічні та кліматичні проблеми, з якими зараз стикається світ. Про неймовірні місця планети, які можуть зникнути назавжди. Також говоритимемо, як окремі країни і громадяни долучаються до порятунку планети.
До 30-річчя мережі продуктових супермаркетів АТБ
Цього року 1 листопада своє 30-річчя святкує найбільша мережа продуктових супермаркетів АТБ. В Україні вона отримала статус народної, адже магазини — впізнавані, популярні, зручні та вигідні!

У спецпроєкті Gazeta.ua розкажемо про історію АТБ, досягнення компанії за 30 років і як мережі супермаркетів вдалося завоювати серця українців.
Постаті з купюр
27-му річницю відзначає національна валюта України – гривня. Її було введено під час грошової реформи 1996 року.

Більшість портретів видатних діячів історії та культури України, зображених на купюрах, було затверджено ще 1991 року постановою Верховної Ради України. 1000 грн увели в обіг 2019-го. І щодо постаті на купюрі Нацбанк консультувався з державними діячами, науковцями, істориками.
Україна: шлях до незалежності
24 серпня Україна святкує 32 роки незалежності. Другий рік країна живе в умовах воєнного стану. Українці на полі бою виборюють своє право на незалежність. Зламати нашу волю та єдність не може жодна зброя ворога. Українці дивують світ мужністю та відданістю своїй країні. Усі ресурси країни направлено на підтримку армії та Перемогу.
У спецпроєкті Gazeta.ua “Україна: шлях до незалежності” розкажемо про найважливіші події в історії України. Хто і що об’єднує українців у ці важкі часи. Про бізнес та благодійні фонди, які працюють на благо України, допомагають захисникам та підтримують цивільне населення.
Команда під час війни
Повномасштабна війна змусила компанії ухвалювати нестандартні рішення, виконувати складні завдання, мислити нешаблонно. Також показала, що згуртована команда допомагає не тільки зберегти бізнес, а й вивести його на новий рівень.

У спецпроєкті Gazeta.ua “Команда під час війни” розповідаємо про лідерів команд і їхній досвід управління у складні часи. Про працівників-героїв - завдяки їхнім рішенням, сміливим діям вдалося врятувати майно компанії, зберегти продукцію, допомогти колегам. Обговоримо, які загалом трансформації відбулись у корпоративній культурі під час повномасштабної війни. Як пристосовуються компанії до нових умов, які нові формати роботи запроваджують. Дослідимо на досвіді конкретних команд, як волонтерство стало невіддільною частиною бізнесу.
Післявоєнна реконструкція
За рік повномасштабної війни країна змінилася, ми стали сильнішими. У спецпроєкті Gazeta.ua розповідаємо, як вдалося українцям вистояти та з чиєю допомогою ми відновлюємось, попри продовження воєнних дій. У майбутньому – хто інвестуватиме у відновлення й розвиток економіки та інфраструктури в різних сферах. Як бізнес пристосувався до роботи в умовах повномасштабної війни та допомагає наближати перемогу.

Обговоримо з експертами варіанти відбудови країни, на яку міжнародну допомогу може сподіватися Україна. Як відновлюється зруйнована інфраструктура, об'єкти культурної спадщини.
Гемблінг-індустрія в Україні
2020 року в Україні легалізували азартні ігри. Відтоді легальний гемблінг без перебільшень став потужним двигуном економіки. За рік роботи гральна індустрія принесла державі майже 2 млрд грн, ініціювала нові проєкти й кооперації з міжнародними компаніями в IT-індустрії, залучила інвестиції до розробки сучасних банківських рішень, сприяла розвитку вітчизняного маркетингу. А нині, в період повномасштабної війни проти Росії, забезпечує мільйонними донатами Збройні сили України.

Gazeta.ua дізналася в українського гемблінгового оператора Cosmolot, який першим отримав ліцензію в сфері гемблінгового бізнесу в Україні, як вони долають труднощі воєнного стану та допомагають країні перемогти
Великий Луг: осередок української державності
Після підриву російськими військами Каховської ГЕС відкрилися затоплені землі, які в давні часи називали Великим Лугом. Він був колискою козацтва, тут творилась історія України. Згодом історичну пам'ять про пращурів радянська влада поховала під водами Каховського водосховища.

Gazeta.ua разом із брендом Козацька Рада запускає серію статей про історію козацтва, Великого Лугу. Розвінчуватимемо міфи та стереотипи про козаків, які роками насаджувала радянська пропаганда.
Великдень
Великдень – одне з найбільших християнських свят, на яке чекають особливим хвилюванням. У спецпроєкті Gazeta.ua розкажемо, чому на Великдень фарбують яйця та "б'ються" крашанками, що клали до великоднього кошика наші предки, як кагор став обов'язковим атрибутом свята. Поділимося секретами вдалої великодньої випічки.
У дорозі
На початку повномасштабної війни багато хто з українців був змушений виїхати за кордон. Частина людей тікала від бомбардувань та вибухів на своїх авто. Ще частина українців нині змушена частіше виїздити за кордон автомобільним транспортом у робочих справах або як волонтери, щоб придбати необхідні для захисників України товари.

У спецпроєкті Gazeta.ua розповідаємо, що потрібно для комфортної поїздки на авто за кордон, як оформити міжнародну автоцивілку, за що штрафують у Європі й скільки порушнику доведеться заплатити.
Святкова випічка
Українці — нація хліборобів. Традиційно господині готували багато домашньої випічки, передавали рецепти своїм нащадкам. У будинках українців хліб завжди зберігався на найпочеснішому місці серед домашніх оберегів — на покуті.

У спецпроєкті Gazeta.ua пояснимо, чому варто почати випікати хліб удома, як спекти коровай і навіщо у давнину для нього брали воду з семи криниць, поділимося секретами традиційної великодньої й різдвяної випічки.
Мандри Україною
Подорожі Україною автомобілем — найзручніший спосіб побачити країну в усій красі та не бути прив'язаним до жодного дедлайну. Ви самі обираєте, куди вирушити та скільки часу присвятити прогулянкам, вивченню історичних пам'яток і фотографіям біля них.

Gazeta.ua запускає цикл статей про автомобільні подорожі областями України. Розповідатимемо про цікаві місця й архітектурні пам'ятки кожного регіону. Розкажемо про тамтешні ціни, стан доріг, послуги. Обов'язково обиратимемо локації, розташовані недалеко одна від одної, щоб мандрівники мали можливість їх оглянути за один-два дні. Наприклад, на вихідних.