Відстань від Чернігова: 28 км
Головна з них — Георгіївська церква Православної церкви України. Дерев'яний храм збудували в середині XVIII ст. Тут знімали сцену для радянської стрічки "Вій" — фільмували епізод, коли труна з панночкою літала по храму.
Усередині церква пахне старим деревом і воском. Освітлення тьмяне.
— На цьому місці храм стоїть близько із 1705-1715 років, — говорить отець Тимон, який служить у церкві. — Святиня має три входи з протилежних боків — чоловічий і бабинець (так називали жіночий вхід — Gazetа.ua). Колись чоловіки та жінки під час служби стояли окремо, щоб не відволікатися. На великі свята всі заходили у стару центральну браму.
Більша частина дороги до Седнева відремонтована. Майже всюди працює швидкісний мобільний інтернет. Тож в онлайн-картах можна прокласти маршрут до місцевих пам'яток
Майже увесь храм побудований із соснового дерева. Однак перші бруси, рами, двері та вінці — дубові. На них збереглося старовинне мереживне різьблення. У цій церкві козаки освячували зброю перед військовими походами, за переказами.
Храм реставрували у 2004-2008-х, однак роботи провели неякісно. Торік у Седневі почали збирати кошти на виготовлення проєктної документації, яка допоможе отримати дозвіл на новий ремонт храму. Інакше він ризикує не простояти більш як два роки, за оцінками експертів.
— У Другу світову війну, коли німці відступали, радянські війська збили купол церкви, бо там сидів наводчик, — пояснює отець. — У такому вигляді він і став майданчиком для фільмування "Вія". Мій дід знімався в масовках. Мати йому сюди носила обіди. Однак стався неприємний випадок. Наталія Варлей випала з гробу, коли його розкручували. Леонід Куравльов її зловив, але під самою підлогою вона вдарилася. Тоді Мосфільм згорнув зйомки. "Вій" дознімали вже на студії, де звели спеціальні декорації.
У фінальну версію фільму епізод із седнівського храму не потрапив. Натомість у стрічці зустрічаються пейзажі селища та млин, який не зберігся.