На початок вторгнення у ДСНС було 100 піротехнічних відділень – понад 600 осіб, які дислокуються у кожному регіоні України. За рік повномасштабної війни штат збільшили на 563 особи, за даними звіту держслужби. До складу піротехнічних підрозділів ввели посади фельдшера-сапера та водія-санітара.
У рамках реалізації заходів протимінної діяльності ДСНС співпрацює з різними країнами та міжнародними організаціями, серед яких: ООН, ОБСЄ, НАТО, Женевський міжнародний центр з гуманітарного розмінування, центри розмінування Данії, Франції, Хорватії, Естонії, Швейцарський центр протимінної діяльності, благодійна некомерційна організація THE HALO TRUST. Україна отримує допомогу від США, Канади, Великої Британії, Данії, Норвегії, Естонії, Австрії, Польщі, Японії, Швейцарії, Швеції, Словаччини. Зокрема, США виділили $91,5 млн на допомогу в розмінуванні. Євросоюз – 1 млн євро. Міжнародні партнери передають у вигляді гуманітарної допомоги автотранспорт, обладнання для пошуку вибухонебезпечних предметів, спорядження, засоби захисту. Також навчають розмінуванню українських військових.
Зустрічаються калібру: 60 мм, 82 мм та 120 мм. Призначені для знищення живої сили та техніки. Снаряд, який не спрацював, може знаходитися у ґрунті на глибині близько 1 м.
Невеликого розміру, комплектуються запалами дистанційної або ударно-дистанційної дії. Часто використовуються для встановлення розтяжок.
Протипіхотні міни осколкової дії
Встановлюються на поверхні або у товщі ґрунту, на розтяжку. Деякі міни (ОЗМ-72 або ПОМЗ-2М) на вигляд як сталеві банки. Є випуклі прямокутні, круглі, з механізмами самоліквідації.
Протитанкові міни фугасної дії
Встановлюються на поверхні або у товщі ґрунту. Споряджаються різними типами вибухників: натискної дії та тими, що працюють за принципом зміни електромагнітного поля – спрацьовують від металевих предметів, які знаходяться поряд.
Протипіхотні фугасні міни
Переважно встановлюються на поверхні або у товщі ґрунту, маскуються. Натискної дії. Можуть використовуватись разом із мінами-пастками.