Україна воює з РФ на воєнному, культурному, економічному, психологічному, інформаційному фронтах. Важливо, щоб до боротьби долучився кожен. Однак для цього не обов'язково залишати родину і професію, вдягати однострій, проходити військовий вишкіл і вирушати з автоматом на фронт. Знищувати окупантів можна, сидячи за комп'ютером. Достатньо приєднатися до кібервійська.
Воїном може стати кожен
“Кібервійсько — наймолодший, однак найперспективніший вид військ. Кіберборотьба складається з трьох напрямків: кіберрозвідка, кібервплив і кіберзахист. Усі мають різні завдання”, — говорить фахівець із кіберборотьби Генштабу ЗСУ Вадим Лєднєй.
“Ми підійшли до 2022 року, маючи позаду 8-річний досвід гібридної війни. Адже вона в кіберпросторі тривала й раніше. На момент повномасштабного вторгнення були готові до найгірших сценаріїв. А масові кібератаки, які відбили в січні та лютому, стали додатковими тренуваннями перед вторгненням. Потужний кіберспротив — це результат взаємодії багатьох людей і організацій, бо наші громадяни перетворилися на справжню кіберТрО”, — розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.
Кібервійсько — наймолодший, однак найперспективніший вид військ.
розвідує загрози національній безпеці, здобуває інформацію, шукає та оцінює вразливості інформаційно-телекомунікаційної системи противника та критичних елементів його інфраструктури.
займається підготовкою та проведенням стратегічних наступальних кібероперацій, підтримкою кібердій оперативного рівня, розробленням інструментів кібервпливу, кіберзброї, маскуванням кібердій, пошуком та оцінюванням вразливостей інформаційно-комунікаційної системи МОУ та ЗСУ.
опікується підготовкою та проведенням оборонних операцій, виявленням нових кіберзагроз, розробленням алгоритмів і засобів протидії новим загрозам. Також розслідуванням кіберінцидентів, упровадженням заходів захисту критичної інформаційної інфраструктури держави, виявленням кібератак і реагуванням на них, ліквідацією наслідків.
Кіберрозвідка
Кібервплив
Кіберзахист
Протягом 2022 року вдалося нейтралізувати понад 4,5 тис. кібератак, за даними Національного координаційного центру кібербезпеки. Основними цілями ворога є енергетика, логістика, військові об’єкти, бази даних органів влади та інформаційні ресурси.
Заблокували 45 ботоферм із понад 2 млн фейкових акаунтів, майже 500 проросійських ютуб-каналів, близько 1 тис. інформаційних ресурсів, які працювали проти України.