Після індустріальної революції через масове спалювання викопного палива викиди газів почали стрімко зростати, провокуючи глобальне потепління. За понад сотню років людство досягло значних успіхів у використанні альтернативної енергії, але велика кількість газів досі утворюється через діяльність ТЕЦ, сільського господарства, промисловості, стихійних звалищ.
Якщо людство зможе скоротити викиди до рівня їх природного поглинання принаймні до середини цього століття, то до 2100 року глобальна середня температура залишиться на рівні 1-1,8°С. Якщо нічого не зміниться, то до кінця століття вона зросте на 5-7°С, що стане катастрофічним для значної частини населення.
Як сповільнити зміну клімату
Боротися з кліматичною кризою взялися уряди багатьох країн світу. 2015 року на Міжнародних кліматичних переговорах ООН підписали Паризьку угоду. Її ратифікували 193 країни, зокрема й Україна. Згідно з угодою, кожна держава має надати індивідуальний план дій, який допоможе зменшити викиди в атмосферу.
Україна зобов’язалася відмовитися від видобутку та використання викопного палива, підвищити енергоефективність та побудувати нові потужності, що виробляють енергію з відновлюваних джерел. Таким чином до 2030 року зменшили б викиди газів на 65% від рівня 1990 року. Нові плани - орієнтир на зелене післявоєнне відновлення України.
Однак бажано, щоб до процесу стримання глобального потепління були залучені і прості громадяни. На побутовому рівні можна дбайливо ставитися до природи та свідомо споживати ресурси. Наприклад, скоротити кількість поїздок на авто. Натомість більше ходити пішки, їздити на велосипедах, електромобілях або електричному громадському транспорті. Бажано утеплити будинки, щоб менше споживати палива, контролювати використання води. Варто купувати речі та продукти, які точно використаєте, а не викинете. Бо це не тільки додаткове сміття, а й марно використані ресурси на їх виготовлення.
Дослідники радять використовувати в повсякденному житті принцип трьох R - reduse (зменшуй кількість або відмовся), reuse (використай знову), recycle (перероби).
Натомість світовий лідер у сфері краси L’Oréal керується у своїй роботі інноваційною моделлю — 6R:
REFILL — наповнює повторно паковання продуктом,
REPLACE — оптимізує матеріали паковання,
REINVENT — запроваджує нові екологічні паковання,
RECYCLE — запроваджує паковання з переробленого пластику,
REDUCE — зменшує вагу та об'єм паковання,
REUSE — використовує повторно паковання.