Компанія МХП однією з перших упровадила таку програму підтримки. Тут працює Центр із взаємодії з військовими та ветеранами як системне комплексне рішення. Команда координаторів уже налічує 15 осіб, що працюють у громадах, де є виробничі потужності компанії МХП. Частина з них раніше працювала з військовими та ветеранами, має бойовий досвід або чекає на близьких із фронту. Додатково підтримкою військових займається понад 30 людей кросфункціональної команди. Вона об'єднує представників HR, КСВ, департаменту безпеки, охорони праці, психологів, юристів, спеціалістів із питань здоров’я та реабілітації, професійного навчання.
Компанія готує керівників та команди до повернення на роботу ветеранів. Кожна ситуація потребує нешаблонних рішень, адже після повернення з фронту люди змінюються. З одного боку, це потребує індивідуального підходу, а з іншого – розроблення системи, що здатна реінтегрувати ветеранів у робочий процес чи створити нові робочі місця. Якщо через стан здоров’я чи інвалідність людина не може виконувати попередню роботу, то МХП створює умови та можливості, де ветеран міг би себе реалізувати.
Сергій Халупінський із Черкас до повномасштабного вторгнення працював фахівцем зі зв’язків із громадськістю та медіа в БФ “МХП-Громаді”. Із березня 2022 року захищав Україну від рашистської навали. Торік, у вересні, повернувся на роботу до Благодійного фонду “МХП-Громаді”.
У фонді якраз створювався Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, почала працювати програма підтримки “МХП Поруч”. Мені запропонували посаду координатора зі взаємодії з військовими та ветеранами. Я погодився, бо це можливість бути корисним для нашої перемоги та для тих, хто її забезпечує на фронті. Це відповідальність і вдячність колегам, які пішли захищати країну. Для мене це так само є поверненням до цивільного життя. За 1,5 року я дещо втратив навички журналіста. Зрозумів, що повернутися до своєї професії буде складно”, – розповів Сергій Халупінський.
Підтримка й реінтеграція ветеранів у цивільне життя – це величезний виклик, з яким зіштовхнулася наша країна.
“Добре, що є компанії, які впроваджують власні програми. “МХП Поруч” передбачає комплекс заходів, спрямованих на адаптацію, професійну підготовку або перепідготовку, психологічну та фізичну реабілітацію. Також програма передбачає і правовий супровід. Комусь треба відновити документи, втрачені під час бойових дій, отримати різні довідки, посвідчення учасника бойових дій тощо.
Є багато питань, з якими стикаються ветерани, коли повертаються з фронту. І дуже добре, що є підтримка на підприємствах, у громадах. Щоб захисники не ходили всіма бюрократичними колами в пошуках справедливості, а бачили, що на них чекають і готові допомагати”, – каже Сергій Халупінський.
Є багато питань, з якими стикаються ветерани, коли повертаються з фронту. І дуже добре, що є підтримка на підприємствах, у громадах
Щоб захисники не ходили всіма бюрократичними колами в пошуках справедливості, а бачили, що на них чекають і готові допомагати”, – каже Сергій Халупінський.
“Консультуємо щодо реєстрації та розшуку зниклого у відповідних органах. Для людини з глибинки часом тяжко пройти всі ці етапи. Особливо, якщо вона старшого віку. Тут точно потрібен помічник”, – додає Сергій Халупінський.
Також програма “МХП Поруч” передбачає підтримку громадських організацій, які сприяють розвитку ветеранських просторів у громадах.
Надаємо можливість ветеранам пройти лікування та реабілітацію після поранень. Часто чоловіки, яким за 40 років, мають хронічні проблеми з хребтом. Дається взнаки носіння бронежилета. Тому кожен ветеран може отримати лікування в межах програми “МХП Поруч” у Миронівській лікарні відновного лікування” – зазначив Сергій Халупінський.
Реабілітаційний зал у Миронівській лікарні відновного лікування