Антоніо Ґауді народився 25 червня 1852 року в містечку Реус у Каталонії, Іспанія.
Його батько був ремісник, виготовляв мідні казани. Це вплинуло на пристрасть Ґауді до художнього лиття. Він самостійно виготовляв огорожі, ворота, лави, ліхтарі.
Із дитинства хворів на ревматизм. Рідко грався з іншими дітьми, любив прогулянки на самоті. Ця звичка залишилася до кінця життя – він усюди ходив пішки.
У Ґауді одне око було короткозоре, а інше – далекозоре.
Навчався в Барселонському університеті, на факультеті архітектури. “Або геній, або божевільний”, – так казали викладачі про Ґауді після випускного іспиту.
Зразком досконалості вважав куряче яйце, певний час навіть носив сирі яйця в кишенях.
Перший самостійний проєкт Ґауді – вітрини виробника рукавичок для участі у Всесвітній виставці в Парижі. Проєкт сподобався відомому промисловцю, меценату та політику Еусебі Гуелю, який згодом став одним із головних замовників архітектора.
Вранці 7 червня 1926 року Ґауді збив трамвай на одному з перехресть Барселони. Перехожі не впізнали геніального архітектора, його відправили до лікарні для жебраків. Там він помер через три дні. Поховали Ґауді в усипальні недобудованого храму Святого Сімейства.
У студентські роки модно вдягався, відвідував світські заходи. Після 40 років почав вести чернечий спосіб життя, дотримувався суворих постів, щодня сповідувався.
Католицька церква вже кілька десятків років обговорює можливість зарахування Ґауді до лику святих як покровителя архітекторів.
Будівництво храму Святого Сімейства стало справою всього життя архітектора. В останні роки життя Ґауді фактично переселився на будмайданчик, рідко з’являвся вдома. Мало їв, забував митися, весь час присвячував роботі.