Як Київстар змінює життя сотень дітей:

шість років
“Дитячої надії”

Компанія “Київстар започаткувала благодійну ініціативу “Дитяча надія” в грудні 2018 року в партнерстві з благодійною платформою dobro.ua. За шість років роботи вдалося зібрати понад 50 млн грн на підтримку дитячих лікарень України. Із них понад 28,3 млн грн надала компанія Київстар.

У грудні 2024 року в шосту річницю благодійної ініціативи “Дитяча надія” Київстар виділив 8,3 млн грн для завершення облаштування відділення опікової хірургії центру “Незламні” у Львові.

Близько 1 млн грн було зібрано завдяки ініціативам Київстар ТБ протягом 2 років, зокрема більша частина коштів — від пакету “Благодійний”.

Ініціативу “Дитяча надія” підтримали понад 300 000 АБОНЕНТІВ КИЇВСТАР, із них 21 000 донатять регулярно

Шість років роботи благодійної ініціативи “Дитяча надія”

Закупили медичне обладнання для 67 ЛІКАРЕНЬ по всій Україні
Отримали ПОНАД 1 МЛН благодійних SMS
Зібрали понад 50 МЛН ГРН
Спочатку основною метою “Дитячої надії” від Київстар стало забезпечення сучасним медичним обладнанням дитячих лікарень, які спеціалізуються на лікуванні онкологічних, кардіологічних захворювань. А з 2023 року до напрямів благодійної ініціативи додалася допомога дітям з опіками. Було поставлено мету – придбати сучасне обладнання для опікового відділення Національного реабілітаційного центру “Незламні” (Unbroken) на базі Першого медоб'єднання Львова, щоб створити всі умови для надання повноцінної медичної допомоги дітям.
“Шість років поспіль компанія “Київстар” реалізує проєкт “Дитяча надія” спільно з нашими абонентами, підтримуючи медичні заклади країни. Під час війни одним із ключових напрямів діяльності компанії стала співпраця з центром “Незламні”, який допомагає дітям із найскладнішими травмами. Цього разу компанія виділяє 8,3 млн грн на завершення облаштування сучасного опікового відділення. Ми раді долучатися до змін, які повертають дітям шанс на повноцінне та щасливе майбутнє в Україні”, – говорить Олександр Комаров, СЕО Київстар.

Допомога дітям з опіками

“За статистикою, щороку в Україні 12 тисяч дітей отримують опіки. Через війну кількість пацієнтів зростає щодня, адже майже всі мінно-вибухові поранення супроводжуються термічними травмами. Через відсутність необхідних умов і медичного обладнання дітей із найважчими опіками Україна змушена відправляти на лікування за кордон. Ми хочемо це змінити, щоб усі діти отримували медичну допомогу вдома”, – кажуть у Київстар.
28 300 000
28 300 000
грн виділив Київстар на допомогу дітям з опіками
Зокрема, дитяча лікарня Святого Миколая, що входить до складу Національного реабілітаційного центру “Незламні”, щороку допомагає понад 40 тисячам пацієнтів. А від початку повномасштабного вторгнення лікувальний заклад перетворився на важливий медичний хаб для порятунку дітей, які постраждали від російської агресії. Тут урятували 350 важкопоранених дітей із мінно-вибуховими, вогнепальними, уламковими травмами та важкими опіками та провели їх реабілітацію.

За словами лікарів, у холодну пору та під час відключень світла діти також отримують опіки від альтернативних джерел енергії, полумʼя свічки, гарячої води з чайників та каструль. Часто таким чином страждають малюки віком від 1 до 5 років. Дитяче опікове відділення центру “Незламні” на сьогодні потребує нового обладнання, адже за допомогою старого лікарям уже важко впоратися з навантаженням. Зокрема, у грудні на платформі dobro.ua стартував збір на закупівлю ультразвукової діагностичної системи Venue та двох секторних датчиків – дитячого 6S-RS та дорослого 3Sc-RS. Це обладнання просте у використанні та розроблене спеціально для роботи в екстрених випадках.

Дитячі надії: історії маленьких українців

Дитячі надії: історії малень­ких українців

СИМ
МАК
17 років
За життя Максима після нещасного випадку на залізничній станції боролися лікарі з України та Швейцарії. Крізь тіло хлопця пройшов струм 27 тис. вольт і залишив численні опіки.
№1
Коли Максим гуляв із друзями залізничною колією, підлітки натрапили на відчеплений вагон. Хлопець одразу спробував туди вилізти, але за мить знепритомнів. Через його тіло пройшов потужний струм і вийшов крізь дірку у кросівці. Це й урятувало Максима від загибелі. Опритомнів він уже в лікарні, сумарна площа опіків становила 70% тіла. Вони були всюди – на грудях, спині, лівій нозі. Максима госпіталізували до опікового центру лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова. Лікарі провели численні операції з очищення ран, підготували пацієнта до транспортування за кордон. Адже ще рік тому жодна з лікарень в Україні не могла залишити на лікування дітей із такою площею опіків через брак необхідних умов із якісним клімат-контролем та вентиляцією.

Максима транспортували до Швейцарії за програмою медичних евакуацій українців Medevac, яка працює завдяки угоді співпраці Міністерства охорони здоровʼя України з Єврокомісією за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн та багатьох партнерів. У Центрі дитячих опіків Цюріха за лікування хлопця взявся один із найвідоміших пластичних та реконструктивних хірургів Європи Клеменс Шістел. Минуло близько трьох місяців постійних операцій, перевʼязувань та тривалого реанімаційного догляду. І Максим почав одужувати, його нарешті відпустили додому. А вже через рік хлопець повернувся до лікарні Святого Миколая, яка за час його лікування отримала нове обладнання від благодійної ініціативи “Дитяча надія”. І тепер пацієнтів із важкими опіками можна лікувати в Україні.

Максим готується до шліфування рубців, на жаль, важкі опіки залишили сліди на його тілі. Попри нещасний випадок захоплення хлопця залізницею не минуло, Максим пішов учитися на провідника.
ТИМО
ФІЙ
1 рік
№2
Опікові хірурги констатують: із настанням холодів таких випадків стає все більше.
Батько Тимофія розпалив камін, аби нагріти приміщення, оскільки того дня було холодно. Коли відвернувся на мить, хлопчик із цікавості потягнувся до вогню і засунув праву руку до гарячого каміна. Батьки малюка одразу промили місце опіку водою та поїхали до Львова у лікарню Святого Миколая Національного реабілітаційного центру “Незламні” (Unbroken).

Опікова хірургиня Галина Саян оглянула Тимофія і провела перше перевʼязування: очистила та промила рану, наклала повʼязку з ліками. Невдовзі дитину відпустили додому. Через кілька днів процедуру повторили. Уже за тиждень рана повністю загоїлася — від неї не залишилось і сліду.
АНД
РІЙ
1 рік
№3
Андрійко зі Львівщини став першим пацієнтом в Україні, якому пересадили шкіру від посмертного донора. Хлопчик отримав опіки 25% тіла, коли перекинув на себе чайник з окропом.
У реанімації медики всю ніч намагалися стабілізувати стан дитини, і їм це вдалося. Однак шкіра Андрійка місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно. Опікові хірурги вирішили застосувати революційний для України підхід – пересадити малюку шкіру від посмертного донора, як це десятиліттями роблять у розвинених країнах. До цього кроку в Першому медоб’єднанні Львова готувалися кілька років. На базі одного з найбільших опікових центрів створили перший у Західному регіоні України Банк шкіри.

Метод лікування спрацював. Знявши верхні уражені фрагменти тканини, опікові хірурги закрили рани хлопчика донорською шкірою. Вона не здатна прижитися, може перебувати на тілі пацієнта до кількох тижнів. Мета пересадження – захистити обпечені ділянки, створити максимальні умови для якнайшвидшого загоєння ран. За кілька тижнів Андрію закрили рани вже його власною шкірою.

Хлопчик нині перебуває вдома, але реабілітація триває. Його батьки отримали детальні рекомендації від фізичного терапевта. Цей випадок став проривом у лікуванні опіків в Україні і допоможе багатьом дітям у майбутньому.
НАС
ТЯ
8 років
№4
Настя з Вінниччини отримала опіки 26% тіла, коли бавилась із друзями біля багаття. Рятували дівчинку опікові хірурги України та Швейцарії.
Дівчинка гралася з друзями на вулиці біля вогнища. Коли діти підлили туди бензин, вогонь миттєво перекинувся на одяг Насті. Постраждало 26% тіла, опіки здебільшого були глибокі. Першу допомогу дівчинці надали у Вінниці. Далі транспортували до Львова — до опікового відділення дитячої лікарні Святого Миколая.

Місцеві опікові хірурги одразу взялися оперувати Настю. Вони висікли відмерлі тканини та встановили на уражені ділянки вак-систему. Це спеціальний апарат, який за допомогою від’ємного тиску витягує виділення з рани, осушує її та не дає розмножуватися бактеріям.

Але згодом маленьку пацієнтку змушені були відправити за кордон, адже на той час українська лікарня не мала необхідного обладнання для подальшої боротьби за життя та здоров’я Насті. Її транспортували до одного з найбільших опікових центрів Швейцарії — KINDERSPITAL Zürich.

Дівчинку супроводжувала львівська опікова хірургиня Леся Стрілка. Там вона спільно зі швейцарськими колегами продовжила оперувати свою пацієнтку. Пересаджувала на рани спершу донорську, а потім власну шкіру Насті. Нині рани вже гояться. Дівчинка почувається значно ліпше. За нею продовжують доглядати швейцарські спеціалісти.

Гривня, що змінює життя

За 6 років роботи благодійна ініціатива “Дитяча надія” стала прикладом ефективної взаємодії бізнесу, благодійників і медиків. Вдалося закупити сучасне обладнання для лікарень у Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі та інших містах. Придбали лазер для лікування опікових рубців у дітей для Національного реабілітаційного центру “Незламні”. Таким чином подарували шанс на одужання тисячам маленьких українців.
24 587 210,10 грн зібрано на підтримку дітей з опіками
9 052 485,81 грн
на допомогу онкохворим дітям
8 598 163,09 грн на лікування дітей із вадами серця
“Завдяки новому обладнанню у центрі “Незламні” можуть лікувати понад 3000 дітей щороку, включно з 250 дітьми з важкими травмами, як-от опіки. Київстар пожертвував 20 мільйонів гривень на закупівлю медичного та лабораторного обладнання для лікування дітей з опіками. Це й унікальне ліжко, апарат штучної вентиляції легень, хірургічні інструменти, лабораторний аналізатор, лазер для видалення рубців. Також за півтора року завдяки інвестиціям Київстару та інших благодійників було відремонтовано приміщення опікового відділення”, – розповіли у компанії.

Крім того, у Київстар підкреслюють, що благодійна ініціатива працює прозоро: на сайті доступні фінансові звіти про використання кожної благодійної гривні в рамках кожного проєкту. Обладнання закуповує благодійна платформа dobro.ua і напряму передає на баланс лікарням. Всі 100% зібраних на платформі коштів використовуються за призначенням.

“Після відкриття оновленого відділення у січні 2025 року основні потреби лікарні буде майже покрито. Київстар планує продовжувати партнерство з центром “Незламні”, – додали в компанії.

Подарувати надію може кожен: як долучитися до благодійної ініціативи

Подарува­ти надію може кожен: як долучити­ся до благодій­ної ініціативи

Абоненти Київстар можуть пожертвувати кошти на допомогу дітям через безкоштовне SMS-повідомлення на спеціальний номер або підключити регулярний платіж після кожного поповнення рахунку від 40 грн. Третій варіант – зробити внесок із банківської картки на платформі dobro.ua.

Загалом розмір благодійного внеску не має значення, адже кожна гривня допомагає добрій справі. Через SMS-повідомлення доступні перекази від 1 до 3000 грн.

Серед найактивніших регіонів, які долучилися до благодійної ініціативи “Дитяча надія”, — Львів, Київ, Дніпро, Одеса.

“Працівники Київстар також долучаються до підтримки “Дитячої надії”. Завдяки їхнім зусиллям було зібрано понад 700 тисяч гривень для закупівлі обладнання”, – кажуть у компанії.
Як за допомогою телефона допомогти дітям з опіками
Спосіб №1
Спосіб №1
Разовий переказ
Відправте SMS-повідомлення на номер 450025. У ньому вкажіть суму, яку хочете надіслати, – від 1 до 3000 грн.
Спосіб №2
Спосіб №2
Регулярний переказ
Відправте SMS-повідомлення на номер 450026, щоб оформити підписку на благодійність. Вкажіть суму, яка буде зніматися з кожного поповнення рахунку, від 40 грн.
Спосіб №3
Спосіб №3
Контрактні абоненти
Вони можуть переказати кошти лише прямим платежем на картку.
Спосіб №4
Спосіб №4
Зайти з телефона на платформу dobro.ua і зробити переказ із банківської картки
На платформі також є можливість допомогти разово або оформити підписку на благодійність.

Благодійність об’єднує і доступна кожному. Можна почати допомагати навіть з 1 гривні.

Над спецпроєктом працювали:
Матеріал підготовано за підтримки:
Мирослава БОНДАРЕНКО Редакторка
Ірина МАМРИГА Авторка
Юлія ІЛЬЧЕНКО Продакшн
Оксана МИШОПИТА Креативна продюсерка
О.К. Дизайнер