8
8
8
*
*
*
“Номер чоловік обирав із кількома вісімками,
бо це моє улюблене число” – як змінити оператора зв'язку та зберегти номер мобільного
Перший дзвінок із мобільного телефона в Україні зробили 1993 року – тобто понад 30 років тому. Частина українців досі користується своїм першим номером. Для багатьох це такі ж важливі цифри, як дні народження рідних і номери власних будинків чи квартир.

Із 2019 року в Україні стала доступною технологія Mobile Number Portability (MNP) – перехід до іншого оператора зі збереженням номера. Але багато хто з українців досі не наважується скористатися цією послугою, хоча й зазначає, що не дуже задоволений теперішнім оператором зв'язку. Або просто не цікавився деталями та перевагами, які може отримати абонент після перенесення номера.

Gazeta.ua запитала українців, які багато років користуються одним номером, чому він такий для них важливий.

Альона Вірченко

Живе в Києві, працює лікарем-педіатром.
Подарував майбутній чоловік
“Номер мобільного особливий для мене. Мені його подарував майбутній чоловік. Цього року в нас річниця – 15 років знайомства. І стільки ж моєму номеру телефону. Познайомилися з чоловіком в інтернеті, коли я ще вчилася в університеті”, – розповідає 37-річна Альона Вірченко.
Пара мала номери різних операторів.

“Але говорили годинами. Тоді це було дорого – одна хвилина коштувала понад гривню. Одного разу чоловік витратив на поповнення мобільного всі гроші, що залишилися до наступної зарплати. Посміялися разом, як засліплює кохання. І тоді він придбав мені стартовий пакет свого оператора. Номер чоловік обирав із кількома вісімками, бо це моє улюблене число”, – говорить Альона Вірченко.

Тепер цей номер мобільного став її робочим. Буває, що пацієнти телефонують навіть уночі.

Про послугу перенесення номера жінка чула, але деталями не цікавилася.

“Можливо, колись перейду до іншого оператора. Основне для мене – щоб вартість послуг була приємніша, адже нині в мене тариф недешевий”, – каже Альона Вірченко.
  • Альона Вірченко
    Які переваги передбачено для нових абонентів, які переносять номер?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    У lifecell діють особливі пропозиції на тарифи з вигодою до 45% для MNP-абонентів. Найчастіше обирають тарифні плани, які діють по всій країні, – “Вільний Лайф”, “Смарт Лайф” та регіональний “Потужний”, які можуть задовольнити різноманітні потреби – від великого обсягу хвилин на розмови до безлімітного мобільного інтернету.

    Також lifecell пропонує швидкісний мобільний інтернет, можливість безкоштовного його роздавання та якісне обслуговування. Оператор постійно розширює покриття, навіть під час війни, тому абонент матиме стабільний зв’язок і 4G.
  • Альона Вірченко
    Люди, які мені телефонуватимуть, дізнаються, що я змінила оператора?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    Так, перед з’єднанням із перенесеним номером вони чутимуть автоматичне голосове повідомлення, що номер перенесено. А вже з наступного року це буде просто звукове попередження.

Юлія Барзіон

Користується своїм номером 20 років
Сестра пам’ятала тільки мій номер телефону
“Перший мобільний у мене з’явився 2004-го. Тоді вступила на навчання в музичне училище в інше місто. Щоб завжди бути на зв’язку, батьки купили собі й мені мобільні телефони. Це були два однакові чорно-білі Siemens A52”, – розповідає Юлія. Вона викладає гру на бандурі та вокал.
Пам’ятає, як раділа, коли тато привіз телефон.

“Ми розходилися в різні кімнати, щоб подзвонити одне одному. Стає смішно, коли згадую, як це було. Тато спеціально обрав майже ідентичні номери – відрізнялася остання цифра. Ми всією сім’єю їх знали напам’ять. На жаль, за 5 років у мами телефон украли. Довелося змінити й номер. Я ж свою SIM-картку переставляла з телефона в телефон”, – пригадує Юлія Барзіон.

На початку 2024-го в неї раптом перестав працювати мобільний.
“Звернулась у сервісний центр. Виявилося, що SIM-картка вийшла з ладу. Замінила її, але номер залишила той самий. Він є в усіх моїх друзів, знайомих і рідних. Був випадок, що в сестри вкрали телефон і гаманець. Вона попросила в перехожих мобільний, щоб зателефонувати мені. Бо ж пам'ятала тільки мій номер.

Тепер хотіла би перейти до іншого оператора, але щоб номер залишився той самий. Нині перебуваю за кордоном, тому цікаво, чи можна перенести мій номер без відвідування магазину”, – додала Юлія.
  • Юлія Барзіон
    Для перенесення номера потрібно купувати новий стартовий пакет?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    Купувати новий стартовий пакет необов’язково. Є дві альтернативи. Можна перенести номер іншого мобільного оператора на стару активну SIM-картку lifecell, яка використовувалась як запасна, наприклад під час блекаутів або за кордоном.

    Другий варіант – eSIM від lifecell. Її можна отримати безкоштовно на електронну пошту, якщо смартфон підтримує цю технологію.
  • Юлія Барзіон
    Людина, що нині перебуває за кордоном, зможе змінити оператора зі збереженням номера?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    Так, абонент, який перебуває за кордоном, зможе перенести номер онлайн, скориставшись eSIM від lifecell.

Ігор Муравський

Користується номером телефону з 2006 року.
Телефон заряджає двічі на добу
“Купував стартовий пакет разом із телефоном Nokia 3110, щоб бути на зв'язку зі знайомими”, – розповідає Ігор Муравський.
Його номер мобільного знає багато людей.

“Коли був депутатом райради, то часто дзвонили з інших областей – Київської, Рівненської, Хмельницької. Консультував щодо звалищ як еколог”, – говорить чоловік.

Нині він працює керівником житлово-комунального господарства в райцентрі Жовква на Львівщині.

“Займаємося благоустроєм, обслуговуємо багатоквартирні будинки. Тому часто мені телефонують і вночі. Буває до п’яти дзвінків – трубу прорвало, затопило, лампочка не світить, дерево повалило на тротуар”, – додав Ігор Муравський.

Уночі телефон ставить на віброрежим.

“Переважно чую дзвінок, або дружина будить. Вона вже звикла, що можу зібратися за 5 хвилин і кудись поїхати. Телефон заряджаю двічі на добу, бо до обіду від дзвінків уже розряджається. Номер змінювати не планую. Я, наприклад, пам’ятаю номери всіх рідних і багатьох знайомих. Хоча якби була можливість змінити оператора та залишити свій номер, то скористався б нею. Тепер у мене тариф став дорогий та й хвилин не вистачає. Але боюся, що перенесення довго триватиме”, – каже Ігор Муравський.
  • Ігор Муравський
    Скільки часу зазвичай займає перехід від одного оператора до іншого?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    Перейти до іншого оператора зі своїм номером можна за один робочий день. Водночас абонент самостійно обирає бажаний час і дату переходу. Щоб перенести дані й контакти, що зберігалися на картці попереднього оператора, на картку нового, раджу синхронізувати контакти перед перенесенням, наприклад з Google-акаунтом.
  • Ігор Муравський
    До номера телефону прив’язано багато сервісів – соцмережі, банківську картку. Чи безпечна послуга перенесення номера?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    Так, ця послуга є повністю безпечною. Абоненту не доведеться відновлювати доступ до своїх соцмереж або змінювати фінансовий номер у банку.

Іван Костецький

Має номер із шістьма нулями вже 15 років.
Він підприємець, власник меблевої фірми
Купив красивий номер за 150 доларів
“Номер знайшов на сайті оголошень, сподобалася комбінація цифр. Продавали за 150 доларів. Курс тоді був 8 гривень за долар”, – розповідає Іван Костецький.
Багато клієнтів замовляє в нього меблі, але вся комунікація відбувається в месенджерах.

“На візитівці так і вказано, що це номер для повідомлень, а не дзвінків. Вартість тарифу для мене не має значення. Головне, щоб був зв’язок і вдома, й на роботі, і якщо кудись треба поїхати.

Якось я хотів перейти до іншого оператора, але мені відмовили. Тому я так і не переніс свого номера до іншої мережі”, – додав підприємець.
  • Іван Костецький
    Чи можуть відмовити в перенесенні номера?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    Існує кілька причин, через які можуть відмовити абоненту в перенесенні номера, а саме, якщо:

    • номер зареєстровано на іншу людину;
    • у заяві про перенесення подано неповні або недостовірні дані;
    • припинення надання послуг із причин, передбачених законодавством (шахрайство та інше);
    • неправильно вказаний тип обслуговування в поточного оператора. Наприклад, у вас анонімний номер передплати, а в заявці вказано як зареєстрований контракт або ж навпаки.

    Також може надійти відмова від автоматизованої інформаційної системи “Централізована база даних перенесених номерів”, якщо:

    • після останнього перенесення номера не минуло 30 календарних днів;
    • абонент подав заявки на перенесення номера кільком операторам одночасно.
  • Іван Костецький
    Можливо оскаржити відмову в перенесенні?
  • віртуальний помічник
    lifecell
    Так. Якщо поточний оператор безпідставно відмовив у перенесенні номера або підключає послуги, що блокують перехід до іншого оператора, абонент може подати скаргу до Національного регулятора НКЕК.
Чому українці бояться переносити номер
Загалом у світі послуга MNP доступна з 1999 року. В Україні вона почала діяти на 20 років пізніше.

Процедура MNP розроблена й регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК). Вона однакова для всіх операторів. Процедуру MNP постійно вдосконалюють, щоб зробити перенесення номера максимально легким і швидким.

“Послуга MNP працює вже майже 5 років в Україні, але багато людей і досі не знає про неї. Або ж абоненти бояться наважитися на перший крок до змін. Найпоширеніші страхи – чи не буде тривати перехід занадто довго, чи залишаться задоволеними новими тарифами, чи зможуть повернутися до свого минулого оператора. Одразу розвіюємо ці побоювання. По-перше, послуга MNP є повністю безпечною для абонентів. По-друге, якщо користувачу щось не сподобається, то можна знову змінити оператора через 30 днів після перенесення номера”, – коментують у lifecell.

Абонент самостійно обирає час і дату переходу до нового оператора, відповідно тоді ж його перестане обслуговувати попередній. Кошти, що залишилися на рахунку, не переносяться. Тому в lifecell рекомендують спочатку використати наданий пакет послуг і лише потім переносити номер.
Завжди бути на зв'язку

Від початку повномасштабної війни українці зрозуміли, як важливо бути завжди на зв'язку з рідними та друзями, мати якісне мобільне покриття і швидкісний інтернет.


Команда lifecell продовжує працювати над тим, щоб забезпечувати стабільний зв'язок для українців і розширювати покриття.

МЕРЕЖА LIFECELL
ПІД ЧАС ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ
17 тис.
Майже 17 тис. міст і сіл України з населенням понад 31,5 млн людей має 4G від lifecell (станом на кінець 2023 року)
2 млн
Від початку великої війни розширили 4G-покриття ще у 2342 населених пунктах із населенням майже 2 млн осіб.
5466
Побудували й модернізували 5466 базових станцій, понад 1000 відновили після руйнувань.
166 тис.
Ремонтні бригади здійснили понад 166 тис. виїздів на ремонт обладнання через обстріли та знеструмлення.
“Нині пропонуємо тарифи з великою кількістю або безлімітним інтернетом, адже середнє споживання на одного абонента постійно росте. Також ми пропонуємо 5G у роумінгу та постійно розширюємо перелік країн, в яких доступна ця послуга. Уже надали таку можливість для lifecell-роумерів у 47 країнах, якщо їхній смартфон підтримує цей стандарт”, – розповіли в lifecell.
У лютому 2024 року оператор запустив кілька довготермінових послуг із безлімітним інтернетом для спілкування в соцмережах, перегляду відео й користування музичними сервісами на 90 та 180 днів з економією до 37%.

Для українців-роумерів продовжує діяти акція “Гігабайти без кордонів”, завдяки їй можна користуватися інтернетом у більш ніж 30 країнах без додаткової плати, лише оплативши пакет послуг за тарифним планом.

Для тих, хто не любить щомісяця турбуватися про вчасну оплату пакета послуг, у lifecell є “Тарифна підписка” – можна одразу оплатити 12 пакетів послуг за тарифним планом та ще й отримати вигоду до 15%. Завдяки цьому абоненти завжди залишаються на зв’язку, а вартість послуг фіксується на цілий рік.
Інструкція:
Як перенести
свій номер до lifecell
Крок №1
Крок №1
Подати заявку
Можна онлайн або в магазині lifecell. Якщо номер не прив’язано до ваших паспортних даних, то провести ідентифікацію власника можна під час подання заявки онлайн за допомогою ДІЯ, КЕП, BankID або в магазині lifecell за наявності документа, що посвідчує особу.
Крок №2
Крок №2
Отримати для перенесення номера SIM-картку lifecell онлайн або офлайн
Онлайн
Типи SIM-карток, які можна використовувати для перенесення номера:
  • новий неактивований стартовий пакет lifecell, який можна купити в будь-якій точці продажу, магазині, на АЗС та ін.;
  • активна SIM-картка, яка вже була у використанні;
  • eSIM lifecell – надійде безкоштовно на електронну пошту. Перевірити, чи підтримує телефон eSIM, можна за посиланням.

У магазині lifecell
Під час подання заявки або не пізніше, ніж за 3 години до часу перенесення, який обрав абонент. Необхідно мати телефон із номером, який людина бажає перенести, на нього надійде код підтвердження.
Крок №3
Крок №3
Підготуватися до перенесення
Вставити SIM-картку чи додати eSIM lifecell у телефон до часу перенесення номера, який обрали. Якщо користувач не встиг забрати SIM-картку lifecell або ввести її дані (онлайн) до цього часу, перенесення номера відбудеться наступного робочого дня. Нову дату та час сповістять SMS-повідомленням.
Мирослава БОНДАРЕНКО Редакторка
Ірина ЛЕВИЦЬКА Авторка
Олексій СКОПНЕНКО Продакшн
Оксана МИШОПИТА Креативна продюсерка
Олена ПЕТІК Коректорка
О.К. Дизайнер
Над спецпроєктом працювали:
Матеріал підготовано за підтримки: