8
8
8
*
*
*
“Номер чоловік обирав із кількома вісімками,
бо це моє улюблене число” – як змінити оператора зв'язку та зберегти номер мобільного
Перший дзвінок із мобільного телефона в Україні зробили 1993 року – тобто понад 30 років тому. Частина українців досі користується своїм першим номером. Для багатьох це такі ж важливі цифри, як дні народження рідних і номери власних будинків чи квартир.

Із 2019 року в Україні стала доступною технологія Mobile Number Portability (MNP) – перехід до іншого оператора зі збереженням номера. Але багато хто з українців досі не наважується скористатися цією послугою, хоча й зазначає, що не дуже задоволений теперішнім оператором зв'язку. Або просто не цікавився деталями та перевагами, які може отримати абонент після перенесення номера.

Gazeta.ua запитала українців, які багато років користуються одним номером, чому він такий для них важливий.

Альона Вірченко

Живе в Києві, працює лікарем-педіатром.
Подарував майбутній чоловік
“Номер мобільного особливий для мене. Мені його подарував майбутній чоловік. Цього року в нас річниця – 15 років знайомства. І стільки ж моєму номеру телефону. Познайомилися з чоловіком в інтернеті, коли я ще вчилася в університеті”, – розповідає 37-річна Альона Вірченко.
Пара мала номери різних операторів.

“Але говорили годинами. Тоді це було дорого – одна хвилина коштувала понад гривню. Одного разу чоловік витратив на поповнення мобільного всі гроші, що залишилися до наступної зарплати. Посміялися разом, як засліплює кохання. І тоді він придбав мені стартовий пакет свого оператора. Номер чоловік обирав із кількома вісімками, бо це моє улюблене число”, – говорить Альона Вірченко.

Тепер цей номер мобільного став її робочим. Буває, що пацієнти телефонують навіть уночі.

Про послугу перенесення номера жінка чула, але деталями не цікавилася.

“Можливо, колись перейду до іншого оператора. Основне для мене – щоб вартість послуг була приємніша, адже нині в мене тариф недешевий”, – каже Альона Вірченко.
 • Альона Вірченко
  Які переваги передбачено для нових абонентів, які переносять номер?
 • віртуальний помічник
  lifecell
  У lifecell діють особливі пропозиції на тарифи з вигодою до 45% для MNP-абонентів. Найчастіше обирають тарифні плани, які діють по всій країні, – “Вільний Лайф”, “Смарт Лайф” та регіональний “Потужний”, які можуть задовольнити різноманітні потреби – від великого обсягу хвилин на розмови до безлімітного мобільного інтернету.

  Також lifecell пропонує швидкісний мобільний інтернет, можливість безкоштовного його роздавання та якісне обслуговування. Оператор постійно розширює покриття, навіть під час війни, тому абонент матиме стабільний зв’язок і 4G.
 • Альона Вірченко
  Люди, які мені телефонуватимуть, дізнаються, що я змінила оператора?
 • віртуальний помічник
  lifecell
  Так, перед з’єднанням із перенесеним номером вони чутимуть автоматичне голосове повідомлення, що номер перенесено. А вже з наступного року це буде просто звукове попередження.

Юлія Барзіон

Користується своїм номером 20 років
Сестра пам’ятала тільки мій номер телефону
“Перший мобільний у мене з’явився 2004-го. Тоді вступила на навчання в музичне училище в інше місто. Щоб завжди бути на зв’язку, батьки купили собі й мені мобільні телефони. Це були два однакові чорно-білі Siemens A52”, – розповідає Юлія. Вона викладає гру на бандурі та вокал.
Пам’ятає, як раділа, коли тато привіз телефон.

“Ми розходилися в різні кімнати, щоб подзвонити одне одному. Стає смішно, коли згадую, як це було. Тато спеціально обрав майже ідентичні номери – відрізнялася остання цифра. Ми всією сім’єю їх знали напам’ять. На жаль, за 5 років у мами телефон украли. Довелося змінити й номер. Я ж свою SIM-картку переставляла з телефона в телефон”, – пригадує Юлія Барзіон.

На початку 2024-го в неї раптом перестав працювати мобільний.
“Звернулась у сервісний центр. Виявилося, що SIM-картка вийшла з ладу. Замінила її, але номер залишила той самий. Він є в усіх моїх друзів, знайомих і рідних. Був випадок, що в сестри вкрали телефон і гаманець. Вона попросила в перехожих мобільний, щоб зателефонувати мені. Бо ж пам'ятала тільки мій номер.

Тепер хотіла би перейти до іншого оператора, але щоб номер залишився той самий. Нині перебуваю за кордоном, тому цікаво, чи можна перенести мій номер без відвідування магазину”, – додала Юлія.
 • Юлія Барзіон
  Для перенесення номера потрібно купувати новий стартовий пакет?
 • віртуальний помічник
  lifecell
  Купувати новий стартовий пакет необов’язково. Є дві альтернативи. Можна перенести номер іншого мобільного оператора на стару активну SIM-картку lifecell, яка використовувалась як запасна, наприклад під час блекаутів або за кордоном.

  Другий варіант – eSIM від lifecell. Її можна отримати безкоштовно на електронну пошту, якщо смартфон підтримує цю технологію.
 • Юлія Барзіон
  Людина, що нині перебуває за кордоном, зможе змінити оператора зі збереженням номера?
 • віртуальний помічник
  lifecell
  Так, абонент, який перебуває за кордоном, зможе перенести номер онлайн, скориставшись eSIM від lifecell.

Ігор Муравський

Користується номером телефону з 2006 року.
Телефон заряджає двічі на добу
“Купував стартовий пакет разом із телефоном Nokia 3110, щоб бути на зв'язку зі знайомими”, – розповідає Ігор Муравський.
Його номер мобільного знає багато людей.

“Коли був депутатом райради, то часто дзвонили з інших областей – Київської, Рівненської, Хмельницької. Консультував щодо звалищ як еколог”, – говорить чоловік.

Нині він працює керівником житлово-комунального господарства в райцентрі Жовква на Львівщині.

“Займаємося благоустроєм, обслуговуємо багатоквартирні будинки. Тому часто мені телефонують і вночі. Буває до п’яти дзвінків – трубу прорвало, затопило, лампочка не світить, дерево повалило на тротуар”, – додав Ігор Муравський.

Уночі телефон ставить на віброрежим.

“Переважно чую дзвінок, або дружина будить. Вона вже звикла, що можу зібратися за 5 хвилин і кудись поїхати. Телефон заряджаю двічі на добу, бо до обіду від дзвінків уже розряджається. Номер змінювати не планую. Я, наприклад, пам’ятаю номери всіх рідних і багатьох знайомих. Хоча якби була можливість змінити оператора та залишити свій номер, то скористався б нею. Тепер у мене тариф став дорогий та й хвилин не вистачає. Але боюся, що перенесення довго триватиме”, – каже Ігор Муравський.
 • Ігор Муравський
  Скільки часу зазвичай займає перехід від одного оператора до іншого?
 • віртуальний помічник
  lifecell
  Перейти до іншого оператора зі своїм номером можна за один робочий день. Водночас абонент самостійно обирає бажаний час і дату переходу. Щоб перенести дані й контакти, що зберігалися на картці попереднього оператора, на картку нового, раджу синхронізувати контакти перед перенесенням, наприклад з Google-акаунтом.