До повномасштабного вторгнення у громаді жило понад 19 тис. осіб
Змогли відправити не одну вантажівку допомоги військовим і цивільним
“Із перших днів війни при селищній раді створили осередок зі збору допомоги для військових і переселенців, які щодня прибували в громаду. Збирали харчі, одяг, взуття, медикаменти, матраци та подушки, засоби гігієни. Долучилися активно жителі й усі наші аграрії. Вони надавали продукти, транспорт. Завдяки цьому змогли відправити не одну вантажівку допомоги військовим і цивільним. Підтримуємо мобілізованих жителів нашої громади, військові частини, які звертаються по допомогу. Перераховуємо кошти, закуповуємо дрони, запчастини, ремонтуємо техніку”, - говорить голова громади Василь Мельник.
“Одні люди зупинялись у нас просто перепочити, інші оселялися тимчасово. Є переселенці, що залишилися жити в громаді, знайшли роботу, дітей влаштували у школи та дитсадки. На сьогодні таких понад 700 осіб”, - додав Василь Мельник.
Змогли обладнати освітній простір, тренажерний зал у спортивній школі, кімнату психологічного перезавантаження, а також реабілітаційну кімнату для військових та жителів громади. Сьогодні БФ "МХП - Громаді" готовий допомогти в реалізації ще одного проєкту, який селищна рада розпочала ще торік. Це ремонт хірургічного відділення лікарні. Було виділено 1,5 мільйона гривень з місцевого бюджету. Але у зв’язку з тим, що нині зменшилися надходження, самотужки завершити роботи ми не в змозі. Тому звернулися до “МХП - Громаді”, і вони планують допомогти нам із ремонтом відділення”, - говорить Василь Мельник.
Комунальні установи громади щороку беруть участь у конкурсах благодійного фонду “МХП - Громаді”.
“Тоді ми перемогли в конкурсі мікрогрантів для розвитку громад “Час діяти, Україно!” Загалом було подано 132 заявки з 12 областей. Кращими визнали 60 проєктів. Наш був серед трьох переможців із Хмельниччини. На виділені кошти біля школи обладнали велопарковку зі зручними лавочками для учнів. Через рік у цьому конкурсі перемогли з проєктом “Чудо-острів села Гулівці”. Староста Вадим Габателі зміг згуртувати всіх жителів округу. Люди впродовж декількох днів прибирали паркову зону. За кошти “МХП-Громаді” обладнали майданчик, а за гроші селищної ради встановили лавочки, провели освітлення, закупили смітники”, - розповідає Катерина Прадун, начальник відділу економічного розвитку, інфраструктури та інвестицій Білогірської селищної ради.
“Їх націлено на розвиток і підтримку громади, молоді, переселенців, військових, мобілізованих жителів та їхніх родин. Хочемо змінити життя сільської громади на краще. Показати, що в нас, як і в місті, можуть функціонувати сучасний спортзал, дитячий простір, надаватися якісні медичні та психологічні послуги”, - додала Катерина Прадун.
На реалізацію різних проєктів “МХП - Громаді” виділяє від 80 до 100 тис. грн. Торік Білогірська громада виграла гранти ще на чотири проєкти.
До складу Білогірської селищної об'єднаної територіальної громади Хмельниччини входить одне селище і 60 сіл. Створено 11 старостинських округів, адміністративний центр міститься в селищі Білогір’я
За перший рік повномасштабної війни Білогірська громада допомогла понад 3 тис. переселенців