це організація, що добровільно й безкорисливо надає допомогу тим, хто потребує. Часто засновниками благодійних фондів є бізнесмени, відомі меценати, публічні особи.

Благодійний фонд
Спецпроєкт
це організація, що добровільно й безкорисливо надає допомогу тим, хто потребує. Часто засновниками благодійних фондів є бізнесмени, відомі меценати, публічні особи.
Під час повномасштабної війни СЛОВА набули нових сенсів, перетворилися на своєрідні коди, що знаходять відгук у серцях. А кожен українець мріє почути слово, на яке ми вже чекаємо довгий час, – ПЕРЕМОГА.
До другої річниці повномасштабного вторгнення Gazeta.ua хоче вкотре нагадати, що кожен на своєму рівні має щодня робити внесок у наближення перемоги. А шлях до неї лише один – через ДОБРО.
У спецпроєкті “Словник добра” ми розкажемо через слова, як українці почали масово робити добро, перетворили це на правило свого життя. Кожен за останні два роки став амбасадором добра: громадяни зі свого боку роблять усе можливе, український бізнес започатковує амбітні проєкти, щоб наблизити перемогу.
Про Музей Василя Стуса фонд “МХП-Громаді” готує великий медійний проєкт, щоб кожен українець дізнався про поета-пророка.
Про Музей Василя Стуса фонд “МХП-Громаді” готує великий медійний проєкт, щоб кожен українець дізнався про поета-пророка.
Про Музей Василя Стуса фонд “МХП-Громаді” готує великий медійний проєкт, щоб кожен українець дізнався про поета-пророка.
Словник .Добра
спецпроєкт до другої річниці
повномасштабного вторгнення
Близько 100 проєктів і програм в історико-культурній, науково-освітній, медично-оздоровчій, правозахисній, соціальній, фізкультурно-спортивній сферах реалізував Фонд Дениса Парамонова від часу свого заснування. Раніше Фонд опікувався Харківщиною, впроваджував локальні програми. Після 24 лютого 2022 року розширив свою діяльність на всю Україну.
Фонд, що не схожий на інші:
Український меценат і бізнесмен Денис Парамонов створив однойменний фонд 30 липня 2020 року, але благодійністю почав займатися задовго до цього. Меценат надавав точкову допомогу соціально незахищеним громадянам та для розвитку корисних суспільству проєктів іще з початку 2000-х, коли створив свій бізнес.

За словами мецената, на початку роботи Фонду головними напрямами діяльності були: допомога дітям, малозабезпеченим людям, також розвиток науки, культури, спорту. З моменту створення Фонду Дениса Парамонова було реалізовано близько 100 різноманітних проєктів у соціальній, медичній, науково-освітній та фізкультурно-спортивній сферах.

Як створювався Фонд Дениса Парамонова
“Бізнес розвивався, і це своєю чергою дало змогу більше допомагати людям. Адже в житті немає сенсу досягти власного успіху й не проявляти милосердя. Проте варто визнати, що на той час уся допомога була ситуативною, здебільшого несистемною і не було чіткої стратегії та плану, якихось напрямів і програм. Обсяги допомоги постійно зростали, й увесь процес потрібно було структурувати. Зрозумів, що потрібно створити власний благодійний фонд”, – згадує Денис Парамонов.

“Утім, після 24 лютого 2022 року було вирішено кардинально переорієнтувати роботу Фонду задля можливості допомагати мирному населенню на деокупованих територіях та поблизу ліній розмежування, тим, хто потрапив у біду і самотужки не може впоратися. Також у пріоритеті – надання всього необхідного для покращення роботи лікарень країни. Не оминаємо увагою розвиток культури та спорту”, – каже Денис Парамонов.

Денис Парамонов
Український меценат і бізнесмен, засновник благодійного фонду
як меценат Денис Парамонов перетворив благодійну організацію на потужний інструмент допомоги українцям
Фонд надає адресну допомогу й захисникам України, але тут вирішено не розповідати про це.
благодійний фонд
родин
14 000
Одним із важливих напрямів роботи Фонду є допомога жителям деокупованих територій і тим, які мешкають поблизу лінії розмежування.
“Інколи ми просто вражені, як доводиться буквально виживати людям на деокупованих територіях. Річ у тім, що в таких селах зазвичай немає роботи, а жителі тримаються завдяки власним городам та домашньому господарству. Здебільшого в таких населених пунктах відсутні елементарні блага цивілізації: електрика, вода, газопостачання.
Допомога населенню на деокупованих територіях
Загалом допомогу від Фонду Дениса Парамонова вже отримали понад 14 тис. родин, що живуть на Харківщині та Донеччині.
Щотижня представники Фонду Дениса Парамонова доставляють допомогу в найвіддаленіші села та на хутори. Буває, що в населеному пункті живе 7-8 родин. Вони отримують підтримку від Фонду, адже зазвичай таким родинам практично немає від кого чекати допомоги.

“Ця робота буде лише нарощуватися, адже ще багато людей потребує підтримки. Без перебільшення для багатьох жителів деокупованих населених пунктів наша допомога дає можливість вижити, адже подекуди умови там дуже важкі”, – зазначають у Фонді.
На початку 2023 року Фонд Дениса Парамонова забезпечив жителів Костянтинівського району Донецької області 60 тис. л питної води. Адже на той час її на цій території фактично не було, місцеві жителі не могли не те що приготувати їжу, а навіть вдосталь попити. А влітку 2023-го Фонд направив 25 т бутильованої питної води жителям Херсонської області після злочину росіян на Каховській ГЕС. Тоді в регіоні виникла велика нестача саме питної води.
Проте, всупереч усім цим проблемам, люди не впадають у депресію, а навпаки – вірять у краще майбутнє. Українці такі світлі! Такі моменти дуже підбадьорюють, адже розумієш, що разом ми сила й упораємося з усіма проблемами”, – каже президент Фонду Ірина Літкевич.
Загалом допомогу від Фонду Дениса Парамонова вже отримали понад
14 000
родин
9 лютого 2024 року в Харкові сталася жахлива трагедія: внаслідок обстрілу вогонь знищив багато домівок містян. Дехто втратив усе: житло, власні речі, документи, а найголовніше – родинний затишок. Спільно з представниками влади у Немишлянському районі Харкова, де сталася трагедія, було визначено 10 родин, які найбільше потребують допомоги. Усі вони отримали від Фонду Дениса Парамонова фінансову підтримку на першочергові потреби.
Сьогодні програма Фонду покрила більшу частину деокупованих населених пунктів Харківщини в Ізюмському, Чугуївському, Харківському та Куп’янському районах.
Під час надання допомоги жителям деокупованих сіл і містечок ставалися різні події, і історії про це надихають робити ще більше добрих справ. Наприклад, торік на 8 Березня Фонд завітав до сіл Леб’яже, Нова Гнилиця, Миколаївка, Дослідне та Гаврилівка в Чугуївському районі. Окрім наданої допомоги, представники Фонду дарували місцевим жінкам тюльпани та вітали їх зі святом весни. Усі жінки плакали від радості, адже в тамтешніх селах тоді було настільки багато проблем, що ні про які букети квітів місцеві представниці прекрасної статі навіть не мріяли.
Також торік було багато виїздів у села на Ізюмщині, де представники Фонду Дениса Парамонова діставалися хуторів, повністю розбитих за час окупації. В одному з таких хуторів жило менш як десять людей. Притому це були виключно чоловіки, адже всі жінки з дітьми евакуювалися після 24 лютого 2022 року, щоб не опинитися в окупації. Місцевим чоловікам було надано всю потрібну допомогу, але ситуація, в якій вони опинилися, закарбувалась у пам’яті – просто неможливо зрозуміти, як люди можуть жити на хуторі, що майже на сто відсотків зруйнований. Але місцеві там живуть і навіть будують плани на майбутнє. Справжній сталевий дух українців, якого нікому не зламати.

Допомога медичним закладам України – один із ключових напрямів діяльності Фонду Дениса Парамонова. Завдяки партнерству з міжнародними організаціями вже оснащено дорогим сучасним обладнанням понад 340 лікарень у 20 областях України.
Зазвичай колективи лікарень самостійно звертаються до Фонду з проханнями допомогти придбати відповідне оснащення. Адже власними силами зазвичай закупити його не можуть через високу вартість.

Забезпечення лікарень країни найкращим обладнанням
Торік надали обласній раді перелік обладнання та установок, необхідних для покращення роботи лікарів. Вона передала його Фонду Дениса Парамонова. Там погодилися замовити для нас цей мікроскоп. Ми вибрали вітчизняного виробника – три місяці діагностичний мікроскоп виготовляли в Черкасах. Уже перед Новим роком ми почали його використовувати. Працювати без мікроскопа та з ним – це наче їздити на “Запорожці”, а потім пересісти на “Мерседес”. У разі ускладнених форм лікування медик не завжди всі проблеми може побачити на око. Ті зуби, які раніше йшли на видалення, тепер вдається зберегти.

Також мікроскоп використовуємо в хірургії. Щодня до нашого медичного закладу звертається 300-400 пацієнтів. Десятьох із них лікарі обстежують на подарованому приладі”, – розповів Анатолій Кобилянський, головний лікар Миколаївської обласної стоматологічної поліклініки.

Також отримала дороге медичне обладнання від Фонду Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня на Миколаївщині. Зокрема надсучасний апарат для скринінгу слуху новонароджених, що коштує близько 160 тис. грн. Також медзакладу було подаровано хірургічний інструмент та стерилізатор до нього, а ще – два високочастотні електрохірургічні апарати. Загальна вартість усього обладнання становить майже 300 тис. грн.
Фонд Дениса Парамонова велику увагу приділяє покращенню медичних послуг у дитячих закладах охорони здоров’я. Обладнання вартістю майже 300 тис. грн було подаровано Клінічному центру дитячої медицини у Львові. Це ендоскопічний монітор, що коштує понад 140 тис. грн, ендоскопічна камера за 135 тис. грн та шприцевий насос вартістю 19 тис. грн. Тепер у медзакладі мають змогу проводити значно більше операцій.
Наприклад, керівництво Миколаївської облради попросило допомогти покращити стоматологічні послуги в Миколаївській обласній клінічній стоматологічній поліклініці. Цьому медзакладу дуже не вистачало діагностичного мікроскопа, але самотужки вони його придбати не могли через високу вартість – майже 500 тис. грн. Тому Фонд подарував таке обладнання стоматологічній поліклініці. Адже саме в Миколаєві лікується дуже багато внутрішньо переміщених осіб, наприклад із Херсона. Тому до таких медзакладів має бути особлива увага.
із 20 областей забезпечено надсучасним обладнанням і оснащенням завдяки Фонду Дениса Парамонова

340
340
лікарень
лікарень
Одного дня нам зателефонували з Фонду Дениса Парамонова. Запитали, чим можуть допомогти. На той час іще бракувало монітора, камери та шприцевого насоса. Вони дуже швидко все це придбали”, – говорить Богдан Мальований, медичний директор із хірургічної роботи Центру дитячої медицини у Львові.
Найчастіше лапароскопічно оперують дітей з апендицитами, холециститами, проводять дренування легень.
Крім цього, на прохання колективу Міської дитячої поліклініки №23 у Харкові Фонд подарував медзакладу одразу три стоматологічні компресори, а також паровий стерилізатор. Загалом це обладнання коштує близько 120 тис. грн. Воно допоможе значно покращити якість стоматологічних послуг у поліклініці.
Наприклад, оновлення медичного оснащення потребував Центр первинної медико-санітарної допомоги в селищі Вороновиця на Вінниччині. На прохання колективу Фонд подарував медзакладу: автоматичний дефібрилятор, медичну центрифугу, два мікроскопи, електрокардіограф. Загальна вартість медобладнання становить понад 200 тис. грн. Це значно підвищило якість медичних послуг для жителів Вороновиці, які тепер можуть проходити більшість обстежень, не виїжджаючи до райцентру.
понад
понад
“Наш центр розраховано на 250 маленьких пацієнтів, привозять дітей з усієї України. Збільшилася кількість мініінвазивних операцій, тому потрібна була друга лапароскопічна стійка. Благодійники почали по частинах її збирати.
Раніше як було: йде планова операція, яка може тривати й сім годин, а інша дитина надійшла з апендицитом. Мусили чекати, поки завершиться перша операція. Тепер маємо змогу проводити дві операції одночасно. На новій стійці нещодавно оперував важкого 10-річного пацієнта з внутрішньо-черевною кровотечею. Вдалося врятувати дитину, хлопець уже вдома”, – додав Богдан Мальований.

А Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала від Фонду в подарунок аудіометр, що коштує майже 200 тис. грн. За допомогою цього пристрою лікарі зможуть перевіряти слух малечі. Таким чином батькам із Чернігівщини не доведеться возити своїх дітей до інших регіонів, щоб елементарно перевірити слух, – це тепер можна зробити в Чернігові.

Завдяки Фонду Дениса Парамонова новітнє медичне обладнання з’являється не тільки в лікарнях великих міст, а й у містечках, селищах.
благодійний фонд
Допомога українським лікарням стала можливою завдяки різноманітним акціям, що їх проводить Фонд Дениса Парамонова задля покращення якості медицини у країні.
Наприклад, свого часу було проведено акцію “Задонатив на лікарні – їздиш на “Бентлі”, в рамках якої меценат Денис Парамонов передав на благодійність власний автомобіль преміум-класу Bentley. Це викликало неабиякий інтерес з боку українців, які вирішили долучитися до благородної справи – збору коштів на підтримку лікарень. Спільними зусиллями вдалося зібрати понад 2,7 млн грн.

Автомобіль “Бентлі” – на благодійність
“Тоді мене часто запитували, чи не шкода віддавати свій улюблений автомобіль на благодійність. Відповідь була незмінною – ні. Речі повинні приносити користь. Якщо ця автівка змогла привернути увагу до важливості підтримки лікарень, зробити легшою працю медпрацівників, допомогла врятувати чиєсь життя – більшої аргументації не потрібно”, – прокоментував Денис Парамонов акцію “Задонатив на лікарні – їздиш на “Бентлі”.
“Наш центр є потужним надкластерним медичним закладом третього рівня – усі важкі пацієнти із Сум та області потрапляють до нас. Займаємося вагітними з різними ускладненнями та жінками з непростими гінекологічними проблемами. Серед пацієнток мали вагітну, яка народила трійню. Тому для нас дуже важливо не втрачати часу. Але наші операційні столи були вкрай застарілі. Працювати на них незручно та некомфортно, іноді взагалі неможливо.

Виникла гостра потреба в заміні операційного стола. У Фонді Дениса Парамонова дуже відповідально підійшли до цього питання, взяли всі необхідні характеристики. І от уже пів року ми працюємо на новому столі. Він регулюється – необхідна висота, специфічні положення. На ньому проводимо два типи операцій – акушерські (кесарів розтин) та гінекологічні. Інколи доводиться робити комбіновані операції, тому змушені нестандартно класти пацієнтку. Раніше на це витрачали багато часу, тепер усе робимо швидко”, – каже Ольга Бутенко, медичний директор Сумського обласного клінічного перинатального центру.
На початку вересня 2023 року відбувся благодійний вечір, присвячений 20-річчю SMK Group. Під час цього заходу було зібрано 1 млн грн. Кошти також витратили виключно на підтримку лікарень країни. Наприклад, Харківській міській дитячій неврологічній лікарні №5 було подаровано різноманітного приладдя на понад 200 тис. грн. Решту коштів витратили на закупівлю медичного обладнання для Клінічного центру дитячої медицини у Львові та Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Перинатальному центру в Сумах було подаровано надсучасний багатофункціональний операційний стіл за 255 тис. грн.
Завдяки коштам, які вдалося зібрати під час цієї акції:
Чугуївський міський центр первинної медико-санітарної допомоги за 250 тис. грн отримав портативний ультразвуковий сканер та планшет, а ще – автоматичний зовнішній дефібрилятор і 15 апаратів для вимірювання тиску.
У Гадяцькій лікарні з’явився новітній електрокардіограф за 180 тис. грн.
Одному з медзакладів Старокостянтинова на Хмельниччині за 270 тис. грн подаровано надсучасний УЗД-датчик.
Балаклійській центральній клінічній районній лікарні було подаровано одразу чотири фетальні монітори, кожен з яких коштує 80 тис. грн. Цей апарат відстежує частоту серцевих скорочень плоду та його рух в утробі матері.
Окремо варто зупинитися на спеціальних проєктах Фонду Дениса Парамонова.
Зокрема, в рамках програми “КУЛЬТУРНИЙ_КОД” створюється Фонтан Григорія Сковороди. Ця подія мала бути приуроченою до 300-річчя з дня народження видатного українського філософа, яке відзначали 2022 року. За рік до цієї події роботи розпочалися й мали закінчитися вчасно. Але після 24 лютого 2022 року довелося призупинити процес створення фонтана. Згодом роботи поновилися. Автором ідеї створення Фонтана Сковороди є засновник Фонду Денис Парамонов.
Фонтан Григорія Сковороди
Ми довго обирали проєкт, шукали людину, яка тонко відчувала б творчість Григорія Сковороди, його філософію, ставлення до життя і могла б відтворити задуми великого митця, показати їх масштаб і важливість. Підкреслити актуальність ідей українського філософа для сучасного світу. Переглянули безліч пропозицій і обрали варіант, запропонований одеським скульптором Михайлом Ревою, який є заслуженим художником України”, – розповів Денис Парамонов.

В основі концепції фонтана є ідея Григорія Сковороди про філософське джерело. Вона полягає в уявленні про божественну благодать, що розливається із зерна життя кожному однаково, неупереджено, справедливо й не залежить від розміру посудини – людини, що її приймає. Саме “філософське джерело” якнайкраще сприятиме збереженню та захисту культурного коду України, що має нести кожен українець.
Окремо слід наголосити на тому, що, за задумом скульптора, створення формули божественної суті, в якій є життя, полягає в такому: життя – це вода, а далі життя й суть об'єднуються і дається кожному глечику, де сама посудина є образом людини.
“Різної форми, різного розміру. Я додав свого – що це ще й образи часу, тлінності, життя і смерті, віри, духу та любові. "Кримський глечик" – глечик матері, любові. Й амфора – це як знання, які дали нам різні покоління”, – зазначає автор Фонтана Сковороди Михайло Рева.

До речі, Фонтан Сковороди також зображено на 500-гривневій купюрі.
Висота Фонтана Сковороди становитиме близько 4 м. Основою композиції, що виконана з каменю та бронзи, є зерно з вмонтованими вазами й амфорами різного розміру.
Для фонтана використали величезний блок бразильського граніту, що важив майже 20 т. Елементи скульптури – зерно та основу – довелося вирізати на спеціальному верстаті за допомогою алмазного канату, і тривало це протягом 30 год. без перерв. У кінцевому варіанті головна частина композиції – зерно – важитиме майже 15 т.

“Це дуже рідкісна форма композиції. Взагалі можна сказати, що це унікальний випадок, коли такий великий фонтан стоїть на такій маленькій опорній частині”, – зазначив скульптор Михайло Рева.
Як бачимо, техніка виконання фонтана є вкрай важкою, але автор композиції свідомо пішов на це задля створення скульптури, що не має аналогів. Нині роботи зі створення композиції вже вийшли на фінальний етап – проведено гідровипробування, щоб упевнитись у надійності конструкції. Річ у тім, що після встановлення й початку роботи фонтана на всі його конструктивні елементи буде створюватися потужний тиск водою.
Фонтан Сковороди планується встановити в Києві – нині йдуть перемовини з місцевою владою щодо цього.
Пріоритетними напрямами діяльності Фонду Дениса Парамонова лишається збереження історичної та культурної спадщини, її популяризація.
Наприклад, нещодавно Фонд на прохання колективу Харківської державної наукової бібліотеки імені Короленка ініціював її оновлення. Будівля бібліотеки, книжковий фонд якої є другим за кількістю серед усіх бібліотек країни, зазнала великих руйнувань приміщень. Після обстрілів залишилася без вікон, у багатьох кабінетах обсипалася штукатурка зі стель. Не працювала система опалення, а це вже загрожувало самому книжковому фонду
Культурно-просвітницькі проєкти

У Фонді Дениса Парамонова нас почули – профінансували протиаварійні невідкладні роботи. Відновили стелю, ремонтують один із читальних залів, де облаштуємо міський абонемент. Через пробиту покрівлю 5 тисяч примірників книжок замокли. Ми їх просушили, обробили спеціальними засобами, вони вже повернулися на полиці. Багато примірників перенесемо у відремонтоване приміщення – це допоможе зберегти книги. Уже тепер люди мають можливість прийти, взяти українськомовну літературу. Навіть зможемо невеличкі просвітницькі заходи проводити. Тепер сміливо кажемо: ми почали відбудову бібліотеки”, – розповіла Наталія Петренко, директорка Харківської державної наукової бібліотеки.

Також Фонд Дениса Парамонова активно працює у культурно-просвітницькому напрямі. Наприклад, за його ініціативи було видано книгу “Дорогами Сковороди. Слобідська Україна”, в якій розповідається про життєвий шлях видатного українського філософа Григорія Сковороди. Примірники видання надруковано також польською та англійською мовами.

Автором книги є відомий харківський журналіст і краєзнавець Андрій Парамонов.
“Ідея створення книги про Сковороду виникла ще 2020 року. Згодом до цього проєкту долучилися меценат Денис Парамонов та його Фонд. Усе завжди залежить від приватної ініціативи. Раніше таких книжок про Григорія Сковороду, яку ми видали з Фондом Дениса Парамонова, не виходило взагалі. Постать Сковороди для Харкова й України є дуже важливою, адже ця людина вдало представляла і це місто, і свою країну”, – згадує Андрій Парамонов.

Окрім книги про Григорія Сковороду, Фонд Дениса Парамонова також ініціював вихід у світ книги “Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова” до 180-ї річниці з дня смерті видатного драматурга Григорія Квітки-Основ’яненка. У книзі розповідається про маловідомі факти з життя українського митця.
А для найменших читачів Фонд Дениса Парамонова видав розмальовку “Фортеці Слобідської України”.
Свого часу у Фонді Дениса Парамонова вирішили запровадити програму “100 книг для 100 бібліотек України”. На сьогодні понад 2 тис. примірників видань, надрукованих коштом Фонду, вже подаровано бібліотекам по всій Україні.

Свого часу у Фонді Дениса Парамонова вирішили запровадити програму “100 книг для 100 бібліотек України”. На сьогодні понад 2 тис. примірників видань, надрукованих коштом Фонду, вже подаровано бібліотекам по всій Україні.
благодійний фонд
Турбота про дітей сьогодні є дуже важливою, адже в такий важкий для країни час малеча потребує особливої уваги. Фонд Дениса Парамонова приділяє цьому максимальну увагу.
Наприклад, улітку 2023 року у Фонді отримали листа від 10-річного Назара, який раніше жив у Бахмуті на Донеччині. Він вимушений був разом із мамою переїхати до Кременчука. У листі Назар розповідав, що дуже любить навчатись, але для кращих досягнень йому потрібен ноутбук. Проте найбільше вразило те, що хлопчик попросив подарувати йому комп’ютер, аби його мамі не довелося багато працювати, щоб заробити на цей пристрій. Звісно, такий лист не міг залишитися без уваги, тому Фонд Дениса Парамонова подарував Назарчику сучасний ноутбук.
Розвиток спорту та підтримка дітей
Подібна історія трапилася також наприкінці 2023-го, коли у Фонді дізналися, що ноутбук також потрібен 11-річному Назару з Печенігів на Харківщині, для того щоб навчатися онлайн. Адже школяр був вимушений ділити єдиний в родині комп’ютер зі своїм старшим братом, який також навчається у школі. Тож Фонд Дениса Парамонова забезпечив Назара особистим ноутбуком.

Підтримка спорту в Україні, особливо дитячого, також серед пріоритетів Фонду Дениса Парамонова.
Основний акцент робиться на тому, щоб спортивні заняття були не тільки доступні для дітей, а й безкоштовні. Адже сьогодні багато батьків, на жаль, не можуть дозволити собі оплачувати дорогі тренування для своїх дітей. Наприклад, у селищі Горького на Харківщині завдяки Фонду Дениса Парамонова працює мережа безкоштовних секцій із боксу, фітнесу, футболу, танців. Заняття відбуваються у відремонтованому приміщенні Будинку культури. Роботи було виконано за ініціативи Фонду наприкінці весни 2023 року.

Окрім того, в січні 2024 року в Харкові завдяки Фонду Дениса Парамонова та SMK Group відкрився безкоштовний боксерський клуб SMK-SPORT. Тут створено всі умови, щоб діти ставали чемпіонами. Тренує вихованців досвідчений тренер, майстер спорту Руслан Головенко.

На базі спорткомплексу Київського м’ясокомбінату SMK Group у Білій Церкві функціонує секція з веслування. Заняття тут також абсолютно безкоштовні завдяки Фонду Дениса Парамонова. У майбутньому є плани реконструювати місцеву базу для занять веслуванням, адже саме в Білій Церкві завжди існувала потужна школа цього виду спорту й саме Фонд почав відродження славних традицій.

“Денис Парамонов дуже давно сприяє веслувальному спорту в Україні. Та й загалом він робить багато для розвитку різноманітних спортивних направлень. У Харкові завдяки йому було збудовано прекрасну спортивну базу. Упевнений, що й у Білій Церкві будуть навіть набагато кращі умови”, – говорить заслужений тренер України Ігор Гармаш, що тренує дітей у Білій Церкві.

“Бокс має оздоровчий характер. Він розвиває такі якості, як швидкість, спритність та витримку. Будемо старатися, щоб боксери саме нашого клубу представляли Харків на різноманітних змаганнях, а також Україну – на міжнародних турнірах. Усі умови для цього є завдяки Фонду Дениса Парамонова”, – каже тренер Руслан Головенко.
До речі, наприкінці січня 2024 року вихованці секції з веслування їздили на тижневий спортивний збір у Карпати. Цю поїздку повністю оплатив Фонд Дениса Парамонова, для того щоб діти добре відпочили, а також отримали нові спортивні навички для подальших перемог.

2024 року Фонд Дениса Парамонова продовжить нарощувати потужності задля ще більшої допомоги українським лікарням, що розпочалася 2023 року.
Амбітні плани й вагома допомога
“Ми маємо розуміти, що без якісної медицини здорова нація неможлива, а тим більше в такий нелегкий час. Тому й надалі будемо забезпечувати лікарні найкращим медичним обладнанням. Особливу увагу приділимо розвитку дитячого спорту, розвиваючи ті секції, що вже працюють. Найголовніше, що заняття для дітей будуть виключно безкоштовні, щоб зняти навантаження з сімейних бюджетів і допомогти малечі, яка хоче займатися спортом. Звісно, будемо підтримувати людей, які опинились у скруті, а також жителів деокупованих територій. Їм нині дуже важко”, – наголосив меценат Денис Парамонов.
Матеріал підготовано за інформацією:
Над спецпроєктом працювали:
Оксана МИШОПИТА Креативна продюсерка
Олена ПЕТІК Коректорка
Рада КІШКА Дизайн та верстка
Мирослава БОНДАРЕНКО Редакторка
Юлія ЛІПІЧ Авторка
Олексій СКОПНЕНКО Продакшн