Навігація:
Олена Зеленська
перша леді
Нині, як ніколи раніше, очевидно, що всім нам незалежно від віку, статі, матеріального становища, стану здоров’я потрібні рівні можливості – щоб евакуюватися, спуститися в укриття, вчасно отримати важливу інформацію, мати доступ до послуг, працевлаштуватися.
Що вже зроблено в Україні на шляху до безбар’єрності:
Оксана Збітнєва
голова ГО “Безбар’єрність”
Бізнес має бачити у безбар’єрності можливості, а не навантаження на себе. Можливості, що відкривають двері будь-якої послуги для тих цільових аудиторій, які до цього були невидимими. Безбар’єрність – це не благодійність. Це інвестиція і філософія послуг.
Віталій Пчолкін
керівник Групи активної реабілітації, тренер-інструктор
Я щасливий бачити, як бізнеси сьогодні включають питання безбарʼєрності у свою корпоративну культуру й шукають оптимальні шляхи для їх упровадження.
Володимир Рудковський
мотиваційний тренер Навчально-реабілітаційного центру “Незламні”
Тут відчувається воля – те, за що ми боремося. Мої побратими після відвідування безбар’єрного відділення кажуть, що це прояв поваги до тих людей, які багато років не могли бути почутими. Це як черговий доказ, що нас чують.
Вячеслав Климов
співзасновник Нової пошти
Це відділення – стандарт, який відпрацювали з початком повномасштабного вторгнення. Ми будемо продовжувати робити безбар’єрність частиною свого продукту й упроваджувати стандарти доступності для нових відділень. Наша мета – стати прикладом безбарʼєрних рішень, аби вся Україна стала безбар’єрною.
Олена Плахова
директорка з управління репутацією групи компаній NOVA (Нова пошта)
Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, в якому буде комфортно всім. І Нова пошта як відповідальний корпоративний громадянин підтримує цей рух і продовжуватиме будувати сервіс без бар’єрів.
Олександр Карасьов
військовослужбовець 35-ї бригади
Ми штурмували окоп. Був обстріл – і мене поранило, побратими витягнули. Потім лікування, протезування. Від роботодавця моя сім’я отримала фінансову допомогу. Маю двох синів 12 і 4 років. Дружина спершу була проти, щоб ішов працювати. Але я впорався.
Андрій Соломін
військовослужбовець
Дуже приємно долати дистанцію з розумінням, що я можу робити це сам, адже вона доступна для всіх людей.
Усунення фізичних бар’єрів у приміщеннях стало ще більш актуальним під час війни. Щоб досягнути максимальної безбар’єрності, потрібно враховувати основні її принципи ще на етапі проєктування, реконструкції та ремонту будівель.
Передбачає рівний доступ населення до транспорту, інформації, зв’язку, об’єктів та послуг як у міській, так і сільській місцевості. Зокрема допоможе використання шрифту Брайля, жестової мови.
Рівний доступ до інтернету та цифрової інформації. На сьогодні 9,6% українців живуть у селах та селищах, де відсутній інтернет-оператор. Для 18% домогосподарств у селах вартість підключення вдвічі вища, ніж у містах, ідеться в Національній стратегії безбар’єрності.
Рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя. Наприклад, доступність для людей з інвалідністю концертів, спортивних подій. Зокрема в Україні у вересні відбувся перший повністю безбар’єрний марафон. Його провела Нова пошта.
Особи обох статей можуть брати рівну участь у всіх сферах життя. Наприклад, частина професій в Україні традиційно вважається виключно чоловічою.
Рівний та вільний доступ до освіти, здобуття нової професії, підвищення кваліфікації.
Створення можливостей для працевлаштування, самозайнятості для всіх громадян. Зокрема, бізнес має остаточно позбутися страхів наймати на роботу студентів без досвіду, молодих батьків, ветеранів, людей віком 55+.